Pakkumise sisu

Pakkumine peaks koosnema kahest poolest: projektiplaan ja meeskonnaliikmete CV'd. Need kaks kokku peaks juhendajat veenma, et just teie meeskond on see, kellega koos ta projekti teha tahab.

Projektiplaani poole pealt: kindlasti on hea märk, kui on näha, et see pole lihtsalt poole tunniga kokku visatud, vaid te olete ülesande peale mõelnud. Näiteks projektis, kus ülesande püstituses pole määratud, milliste tehnoloogiate abil seda realiseerida, võiks omalt poolt midagi pakkuda (see ei ole siduv, koostöös juhendaja võite hiljem ka ümber mõelda) ja projektis, kus pole määratud ajakava ja tööde tegemise järjekorda, võiksite selle omalt poolt pakkuda (jälle, see pole siduv). Mõlemal juhul muidugi koos väikese põhjendusega, miks te just nii arvate.

CV poole pealt: kuna te olete alles oma karjääri alustamas, siis mingeid väga säravaid saavutusi üldjuhul veel ei ole. Aga kindlasti tasuks ära märkida varasemad teod, mis näitavad, et teil on kalduvus asju valmis teha (kas mõni hobiprojekt või kursusetöö, kui see on suurem kui paari tunniga praksis valmis tehtud asi) või et teil on meeskonnatöö kogemus (see ei tarvitse tingimata IT-vallast olla).

Ja kindlasti võib ka konkreetse projekti juhendaja käest küsida, mida tema näha tahab ja siis vaadata, kas teil on midagi sellist välja pakkuda. (Bluffida kindlasti ei maksa: te peate selle inimesega pärast pool aastat koos tööd tegema ja jääte kindlasti vahele.)