Nutikas andmesisestus

Quretec on Tartu kesklinnas paiknev IT-ettevõte mille peamine tegevusvaldkond on erinevate uuringute ja andmebaaside jaoks vajaliku tarkvarakeskkonna Qure Data Management Platform (Qure DMP) arendamine ja sellel baseeruvate toodete ning teenuste müük. Qure DMP jaoks on olemas disainitarkvara Qure Designer, klientrakendused Qure Desktop, ning veebipõhised Qure Browser ja WebCollector. Kogu süsteemi töö põhineb ühtsel serveriarhitektuuril mis korraldab suhtlust erinevate klientrakendustega, pakkudes ise omakorda rikkalikke võimalusi andmete edasiseks töötlemiseks ja päringuteks.

WoC tiimi ülesandeks on arendada Qure DMP platvormiga kokkusobiv klientrakendus pihuarvutile (PDA) mis võimaldaks erinevate (turu-, rahulolu-, teadus-, sotsioloogiliste jne) uuringute läbi viimist PDA-de ja nutitelefonide peal.

Projekti peamiseks väljakutseks on pakkuda välja kergekaaluline rakendus millel oleks universaalse andmemudeli tugi ja mis tagaks mugava kasutajaliidese automaatse genereerimise kompaktsele ekraanile. Kergekaalulisus (lightweight) tähendab kompaktset ja efektiivset (ka programmeerimise mõttes) kuid samas piisavalt universaalset rakendust.

Arvestades pihuarvutite ja nutitelefonide kirjut turusituatsiooni, võiks rakendus olla planeeritud kergelt porditavaks. Soovitavalt võiks arenduskeskkonnaks olla Java, kuid seda võib täpsustada analüüsi etapis.

Isikud:

Jaak Vilo, jaak.vilo at quretec.com
Margus Jäger, margus.jager at quretec.com

Linke:
http://www.quretec.com
http://en.wikipedia.org/wiki/Personal_digital_assistant
http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_development